Pożyczki pozabankowe bez baz, BIKu, KRD, ERIF i BIG

Do świąt pozostały już tylko ponad dwa tygodnie, co oznacza że przed nami sporo wydatków. Niestety nie każdy czeka z utęsknieniem na ten okres. Dla wielu osób będzie on bardzo ciężki pod względem finansowym. Brak możliwości wyprawienia hucznych świat bądź zakupu prezentów dla najbliższych, a zwłaszcza dla dzieci, może w zupełności zepsuć atmosferę. Na przeszkodzie mogą stać chociażby nasze zadłużenia. Czy istnieje jakieś wyjście z tej sytuacji?

Pożyczki bankowe
Banki bardzo dokładnie sprawdzają historię kredytową osób, które ubiegają się o pożyczkę, dlatego o tego rodzaju rozwiązaniu możemy zapomnieć. Konieczne będzie nie tylko zaświadczenie o zarobkach, ale również posiadanie stałego zatrudnienia. Ponadto, jeżeli kiedykolwiek mieliśmy problem ze spłatą naszego zobowiązania finansowego to niemal od razu nasz wniosek zostanie odrzucony. Na szczęście możemy liczyć jeszcze na pożyczkę od firmy pozabankowej. W tym przypadku jednak dokładnie musimy sprawdzić wszystkie warunki, gdyż nie każda instytucja tego typu będziemy w stanie pomóc osobom zadłużonym.

Pożyczka bez BIK


Każdy, kto miał kiedykolwiek problem ze spłatą pożyczki bądź nadal nie jest w stanie uregulować swojej sytuacji finansowej, może figurować w Krajowym Rejestrze Dłużników. Informacje o zadłużeniach mogą podawać również takie placówki jak Biuro Informacji Pożyczkowej bądź Biuro Informacji Gospodarczej. To właśnie tam sprawdzają nas banki. Niektóre firmy pozabankowe nie przejmują się jednakże tego typu czynnościami i udzielają pożyczek także dla osób zadłużonych. Jak to możliwe? Kwota pożyczki nie będzie zapewne zbyt wysoka. Najczęściej wynosi około dwóch tysięcy złotych, a sam okres spłaty jest dość krótki- około 30-40 dni. Pożyczkobiorca ponosi więc pełną odpowiedzialność. Jeżeli nie spłaci pożyczki w terminie to jego zadłużenie znacznie się powiększy. W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z firmą, z którą podpisaliśmy umowę. Być może zaproponuje nam rozłożenie spłat na raty bądź wspólnie uda nam się ustalić jeszcze inne warunki.

Dla kogo pożyczka bez BIK?


Taką pożyczkę może otrzymać praktycznie każdy, chociaż istnieją czasami limity wiekowe. Niemniej jednak należy pamiętać aby do takich kwestii podchodzić bardzo ostrożnie. Dla wielu osób takie rozwiązanie to jedyna szansa na poradzenie sobie z problemami. Są i tacy, którzy przez tego rodzaju decyzję jeszcze bardziej zapętlają się w swoich długach, dlatego warto przemyśleć to na spokojnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *