Pożyczki pozabankowe – nowe firmy


Firmy pożyczkowe próbują pozyskać nasze zaufanie, udaje im się to z większą lub mniejsza skutecznością w zależności od marki i naszego poprzedniego doświadczenia. Zazwyczaj nasze nastawienie jest bardzo podobne, gdyż staramy się wybierać takie instytucje finansowe, które już od dłuższego czasu istnieją na rynku i mogą pochwalić się znaczną liczbą klientów. Ważna jest dla nas również opinia, chociaż ten wyznacznik nie zawsze będzie równomierny. W internecie zawsze znajdziemy skrajne opinie od różnych osób. Czy jednak aby na pewno warto unikać nowych firm, a może właśnie należy dać im szansę?

Nowe firmy pożyczkowe


Firm pożyczkowych powstaje coraz więcej, co oznacza że zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi jest bardzo duże. Nie powinno to raczej nikogo dziwić, badania pokazują że pożyczamy o wiele więcej aniżeli jeszcze kilka lat temu. Znacznie chętniej sięgamy także po tzw. chwilówki, czyli szybkie pożyczki, które możemy otrzymać w zaledwie kilka godzin. Co to więc oznacza? Nowe firmy pozabankowe mają ciężki orzech do zgryzienia, nie tak łatwo się wybić i przekonać do siebie klientów, zwłaszcza że w temacie finansów należy być bardzo ostrożnym. Swego czasu pojedyncze firmy okryły się złą sławą co przełożyło się także na pozostałe instytucje tego typu. Wydaje się jednak, że obecnie sytuacja prezentuje się nieco inaczej.

Jak więc zachęcają nas nowe firmy? Jednym ze sposób jest udzielanie darmowej pożyczki. To oferta skierowana dla klientów, którzy dotychczas nie mieli styczności z daną firmą. Ich pierwsza pożyczka nie podlega oprocentowaniu, spłacają zatem taką samą kwotę, jak tą którą pożyczyli. Nie naliczone są przy tym żadne, dodatkowe opłaty. Z początku może wydawać się to mało wiarygodne lecz nie ma w tym żadnych haczyków. To po prostu jeden ze sposób przyciągania klientów, który zapewne jest bardzo skuteczny, gdyż korzyści zyskują wtedy obie strony- i firma udzielająca pożyczek i sam pożyczkobiorca, który otrzymuje tanią pożyczkę.

Korzystać czy nie?
Wydaje się, że warto skorzystać z takiej oferty. Z pewnością nic nie tym nie stracimy. Jeżeli pilnie potrzebujemy gotówki to takie rozwiązanie wydaje się wręcz idealne. Po co ponosić dodatkowe koszty spłaty kredytu jeżeli możemy ich uniknąć? Wydaje się to dość logiczne. Nie musimy więc od razu podchodzić sceptycznie do firmy pożyczkowej tylko dlatego, ze rozpoczęła swoją działalność stosunkowo niedawno. Jak widać niekiedy jest to nawet zaleta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *