Pożyczki pozabankowe ranking do 10 000 złotych

Pożyczki pozabankowe to już nie tylko popularne chwilówki, ale również pożyczki ratalne. Ta propozycja jest skierowana do osób, które potrzebują większej sumy pieniędzy, jednak nie są w stanie zwrócić całej kwoty po zaledwie kilku miesiącach. Właśnie dlatego mają możliwość rozłożenia spłaty kredytu na wygodne raty. Ich wysokość mogą ustalić w oparciu o wybór okresu spłaty. Maksymalny wynosi zazwyczaj do 36 miesięcy. Sprawdźmy czy warto skorzystać z pożyczki ratalnej i jak to wygląda w praktyce.

Kwota pożyczki
Pożyczka ratalna może opiewać na różną sumę pieniędzy, wszystko zależy od naszych oczekiwań. Zazwyczaj pożyczki na kwotę poniżej 3 tysięcy złotych zaliczane są do chwilówek, oznacza to zatem, że nie mamy możliwości rozłożyć ich spłaty na raty. Nieco inaczej wygląda już sytuacja w przypadku kwot powyżej tej sumy. Większość firm pozabankowych posiada w swojej ofercie pożyczki ratalne do 10 tysięcy złotych, chociaż znajdziemy również takie, które tą kwotę podwajają. Skupmy się jednak na tych pierwszych.

Firmy pozabankowe- którą wybrać?

Szukając pożyczki ratalnej w firmie pozabankowej, dobrze jest dokładnie sprawdzić przynajmniej kilka ofert. Na rynku funkcjonuje wiele firm pożyczkowych, wystarczy wspomnieć chociażby o Ekassa, Provident, FinasowePosiłki, Ferratum Bank, Creditstar, HapiPożyczka, Lime-Kredyt, Ratka, SmartPożyczka, SuperKredyt, a to dopiero początek bardzo długiej listy. Oczywiście nie wszystkie z nich posiadają w swojej propozycji pożyczki ratalne, dlatego najpierw musimy dokładnie sprawdzić co mają nam do zaoferowania. Przydatny będzie do tego ranking pożyczek ratalnych, który bez większych problemów powinniśmy znaleźć w sieci. Pożyczka pożyczce nierówna dlatego musimy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jeżeli zależy nam na konkretnej sumie pożyczki to najważniejsza będzie wysokość oprocentowania. Nie dajmy się zwieść wielkim liczbom, nas interesuje wyłącznie jeden skrót RRSO, czyli rzeczywista roczna skala oprocentowania. Zazwyczaj jest ona podana na samym dole strony internetowej dany firmy pozabankowej. Dostępne są na niej także różne przeliczniki, które pokażą nam koszt naszej pożyczki.

Pożyczka ratalna to dobry sposób na pozyskanie większej sumy pieniędzy bez obciążania naszego budżetu domowego. Wybór okresu spłaty i rozłożenie jej na raty to znaczna zaleta, dlatego wydaje się, że taka pożyczka będzie dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto nastawia się na większe wydatki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *