Pożyczki pozabankowe za darmo

Pewne życiowe wydarzenia zmuszają nas do zaciągnięcia pożyczki. Czasami są to kolejne, niespodziewane wydatki, których nie uwzględnia nasz budżet domowy, a innym razem trafia nam się szansa, której wprost nie możemy przegapić, ale niestety aktualnie brakuje nam gotówki. Wówczas zaczynamy poszukiwać najlepszych rozwiązań, które oferują nam instytucje pożyczkowe. Kiedy jednak brak nam porady i własnego doświadczenia, zbyt szybko decydujemy się na pierwszą z brzegu firmę, a przecież taka decyzja powinna być podjęta na podstawie dokładnej analizy kilku czynników. Jak zatem należy pożyczać aby było to opłacalne?

Przeanalizuj warunki
Brzmi to banalnie, ale jak się później okazuje, często nasze analizy nie są zbyt dokładne.  Skuszeni niskim oprocentowanie zupełnie nie zwracamy uwagi na inne czynniki, takie jak chociażby okres spłaty, czy ewentualne kary za opóźnienie w spłacie.  Niestety nasze niedopatrzenie może nas sporo kosztować, dlatego lepiej wszystko dokładnie i powoli sprawdzić aby nie było później nieprzyjemnych niespodzianek. Po pierwsze istotna będzie maksymalna kwota pożyczki. Jeżeli dana firma nie oferuje nam kwoty, która nas interesuje to nie ma większego sensu tracić więcej czasu na sprawdzanie innych warunków. Druga ważna rzecz to okres spłaty, jeżeli zależy nam na dłuższym aniżeli 30 dni to nasze pole działanie szybko zostanie zawężone. Po trzecie koniecznie sprawdźmy jak prezentuje się RRSO czyli rzeczywista roczna skala oprocentowania. Wtedy będziemy mogli dokładnie przeliczyć wysokość kwoty, jaką powinniśmy zwrócić po upływie czasu określonego w umowie.

Darmowa pożyczka


Z tym pojęciem spotkała się pewnie większość z nas, jednak wydaje się ono dość abstrakcyjnie. Jak bowiem pożyczka może być darmowa? Żadna instytucja finansowa nie da nam przecież pieniędzy od tak, a każdy kredyt należy spłacić. Pożyczkę oczywiście spłacimy lecz nie będziemy musieli nic do niej dokładać, gdyż RRSO wynosi 0%. Jak to możliwe? To specjalna oferta, która skierowana jest do nowych klientów, nie każdy może z niej zatem skorzystać. Jest to zagranie marketingowej, które ma nakłonić nas do pożyczania w danej firmie. Jeżeli pożyczka okaże się satysfakcjonująca to zaistnieje spore prawdopodobieństwo, że ponownie skorzystamy z usług tej samej firmy.  Czy aby na pewno taka darmowa pożyczka będzie dla nas opłacalna? Nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Jeśli tylko istnieje taka możliwość to warto z niej skorzystać. Brak oprocentowania to oszczędności, na których przecież nam zależy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *