Pożyczki pozabankowe ze złą historią kredytową

W życiu zdarzają się różne sytuacje, które mogą prowadzić do problemów finansowych. Należy do nich chociażby utrata pracy, która z pewnością nie jest przyjemnym doświadczeniem, jednak musimy sobie jakoś z nią poradzić. Stres jest tym większy im większe są nasze wydatki, możliwe że do spłaty mamy kolejną ratę kredytu, a nagle zostaliśmy odcięci od głównego źródła dochodu. Wówczas często czujemy się bezradni i zaczynamy podejmować nierozsądne decyzję, przez co decydujemy się na kolejną pożyczkę, mimo że jeszcze nie zdążyliśmy spłacić poprzedniej. Takie zachowanie bardzo szybko może wpędzić nas w długi. Nawet jeżeli uda nam się z nich wybrnąć to bardzo możliwe, że będziemy mieć w przyszłości problemy z otrzymaniem pożyczki bankowej.

Historia kredytowa
W dzisiejszych czasach nikt nie jest anonimowy. Nawet korzystając z internetu pozostawiamy po sobie trwały ślad, po którym można nas zidentyfikować. Nie inaczej jest w sytuacji, kiedy sięgamy po pożyczkę. Nasze dane osobowe trafiają do instytucji finansowej, która w przypadku niedotrzymania przez nas warunków spłaty kredytu, może udostępnić je do wewnętrznego systemu bankowego. Co to oznacza? Każda osoba, która nie spłaciła swoich zobowiązań w terminie bądź od dłuższego czasu zalega z opłaceniem kredytu, zostaje wpisana do krajowego rejestru dłużników. To jednak nie jedyna baza informacyjna, do której może trafić nasze nazwisko. Banki wymieniają się taki danymi aby uniknąć sytuacji, w której klient może nie spłacić swojej pożyczki. Oznacza to więc, że jeżeli posiadamy złą historię kredytową to nie mamy żadnej możliwości na otrzymanie pożyczki w banku. Nasz wniosek zostanie natychmiast odrzucony bez dalszej analizy dokumentów. Co możemy wtedy zrobić?

Pożyczka pozabankowa
Jeżeli zależy nam na otrzymaniu szybkiej gotówki to powinniśmy zwrócić się do firmy pozabankowej. Takie instytucje, w przeciwieństwie do banków, są skłonne udzielić nam pożyczki nawet w momencie kiedy posiadamy spore zadłużenie. Dlaczego tak się dzieje? Firmy pozabankowe nie sprawdzają naszej historii kredytowej, nie ma dla nich znaczenia czy posiadamy długi. Dostajemy umowę do podpisania, z której zobowiązujemy się wywiązać, w innym przypadku czekają nas kolejne odsetki do spłaty. Robimy to więc na własną odpowiedzialność. Pamiętajmy, że taka decyzja musi zostać dobrze przemyślana, inaczej możemy już nie poradzić sobie z długami, a nasz majątek przejmie komornik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *