pozyczki pozabankowe dla firm

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc ubiegać się o pożyczkę dla firm?

Prowadzenie swojej własnej działalności gospodarczej w Polsce wiąże się z bardzo dużym ryzykiem. Wysokie podatki oraz nieuczciwi kontrahenci to dwie najczęściej wymieniane kwestie przez wszystkich polskich przedsiębiorców. Jak pokazują statystyki, około 20% polskich firm ma problem z rosnącymi wydatkami oraz jednoczesną stagnacją zysków. Szereg obostrzeń prawnych a także kosztów związanych z prowadzeniem działalności znacząco utrudnia pomnażanie zysków firmy. Przeprowadzanie niezbędnych inwestycji jest koniecznością dla każdej firmy, która szybko chce wzmocnić swoją pozycję w danej branży. Sposobem na uzyskanie środków na ten cel są pożyczki pozabankowe dla firm. 

Pożyczka pozabankowa – doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie mogą wnioskować o pożyczkę w banku

Ubieganie się o pożyczkę w banku to dość długi proces, w którym musimy być przygotowani na spełnianie całej masy zbędnych formalności. Pełne teczki dokumentów, które zanosimy do banku, w wielu przypadkach okazują się niewystarczające – niektórzy przedsiębiorcy mają duże problemy z uzyskaniem pożyczki w banku. Co zrobić, jeśli pilnie potrzebujemy środków na wypłatę wynagrodzeń dla pracowników bądź przeprowadzenie niezbędnych inwestycji? Wówczas z pomocą przychodzą nam instytucje pozabankowe, które mają w swojej ofercie niezwykle ciekawe pożyczki dla firm.

Pożyczki pozabankowe dla firm oferowane są na bardzo przejrzystych warunkach. Cała procedura wnioskowania o taką pożyczkę pozbawiona jest zbędnych formalności – środki na nasze konto mogą trafić nawet kilkanaście minut po wypełnieniu wniosku. Wielu przedsiębiorców z pewnością zastanawia się, czy pożyczki od instytucji pozabankowych to dobre rozwiązanie. Takie obawy w gruncie rzeczy są nieuzasadnione. Oferty firm pożyczkowych są naprawdę warte zainteresowania i nie trzeba obawiać się zaciągania takich pożyczek. W sytuacjach awaryjnych tylko instytucja pozabankowa będzie w stanie pożyczyć nam niezbędne środki dla naszej firmy.

Co trzeba zrobić, aby móc wnioskować o pożyczkę pozabankową dla firm?

Aby móc wnioskować o pożyczkę pozabankową dla firm, należy posiadać zaświadczenie o dochodach. Oprócz tego, właściciel firmy musi prowadzić ją zazwyczaj od minimum 3 lub maksymalnie 6 miesięcy. W porównaniu z bankami są to znacznie lepsze warunki – banki oczekują, aby firma istniała minimum 12 miesięcy. Od jakiegoś czasu istnieje również coraz większa liczba instytucji pozabankowych, które udzielają pożyczek również tym firmom, które istnieją nawet tylko kilka dni.

Przeważająca większość firm pożyczkowych przy pożyczkach opiewających na większe sumy wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Takim dodatkowym zabezpieczeniem jest na przykład hipoteka. Na polskim rynku bez problemu można również znaleźć oferty, w których firmy wymagają od klientów wyłącznie podstawowych informacji na temat przedsiębiorcy oraz prowadzonej przez niego działalności.

Post Author: Pożyczalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *