pozyczki w domu

Na czym polegają pożyczki z obsługą w domu i gdzie ich szukać?

Pożyczki w firmach pozabankowych z każdym kolejnym rokiem cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich klientów. Potwierdzają to różnego rodzaju dane statystyczne, które wskazują między innymi na coraz większe obroty firm z sektora pożyczek pozabankowych a także coraz większą liczbę klientów, którzy każdego roku decydują się na korzystanie z usług tego rodzaju podmiotów.

Co jednak bardzo istotne, rozwój notowany przez polski sektor pożyczek pozabankowych wykazuje nie tylko charakter ilościowy, tj. mierzalny w liczbach, lecz również charakter jakościowy. Mówiąc innymi słowy, rodzime firmy pożyczkowe nie tylko znajdują się w coraz lepszej kondycji finansowej, ale również sukcesywnie poszerzają ofertę prezentowaną swoim klientom. Powoduje to, że konsumenci mogą obecnie korzystać z naprawdę szerokiego spektrum różnego rodzaju możliwości w zakresie różnych form pożyczek pozabankowych.

Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej.

Pożyczki z obsługą w domu oraz inne formy pożyczek pozabankowych

Wspominaliśmy już o tym, że progres notowany przez rodzime firmy pożyczkowe wykazuje także wymiar jakościowy, tzn. polega także na oferowaniu klientom coraz szerszej i coraz bardziej zróżnicowanej oferty różnych rozwiązań. Jeżeli chodzi o trendy dominujące na dzisiejszym rynku, to z całą pewnością warto wskazać na takie tendencje, jak:

  • 1. Pożyczki realizowane całkowicie online, bez konieczności wizyty klienta w oddziale firmy pożyczkowej
  • 2. Pożyczki błyskawiczne, które nie wymagają od klienta żadnych dodatkowych formalności i są realizowane często nawet w przeciągu kilkunastu minut
  • 3. Pożyczki za darmo, czyli pierwsze pożyczki dla nowych klientów z RRSO wynoszącym 0%
  • 4. Możliwość korzystania przez klientów z takich rozwiązań, jak na przykład aplikacje Instantor lub Kontomatik, które dodatkową przyspieszają proces realizacji wniosku o pożyczkę

Jak więc widać, ogólna tendencja rynku pożyczkowego zmierza raczej w kierunku rozwiązań online, które są realizowane szybko i bez konieczności np. wizyty klienta w oddziale firmy. W żadnym wypadku nie oznacza to jednak, że z rynku pożyczkowego zniknęły rozwiązania, tradycyjne, takie jak chociażby pożyczki z obsługą w domu. Co więcej, w wielu przypadkach klienci wolą zdecydować się właśnie na tę formę pożyczek pozabankowych, niż na przykład realizować cały proces przez internet.

Na czym polegają pożyczki z obsługą w domu i gdzie ich szukać?

Na samym początku warto zaznaczyć, że obecnie nie wszystkie firmy pożyczkowe udostępniają w swoich ofertach takie możliwości, jak pożyczki z obsługą w domu. Jak możemy się zorientować, czy dany podmiot oferuje tego rodzaju rozwiązania? Najłatwiejszą metodą jest zapoznanie się z dokumentacją dostępną na internetowej witrynie firmy, a więc z prospektem informacyjnym a także ramową umową pożyczki. Druga metoda to po prostu kontakt z konsultantem firmy.

Jak natomiast działają pożyczki z obsługą w domu? Tutaj zasada jest bardzo prosta: umowa pożyczkowa zostaje nam po prostu dostarczona do domu przez kuriera. W ten sposób, możemy zobaczyć umowę w formie materialnej, a nie tylko elektronicznej. Następnie decydujemy, czy złożyć na dokumencie nasz podpis. Potem umowa trafia do firmy pożyczkowej a następnie pozostaje już tylko wypłata kwoty pożyczki na nasze konto bankowe.

Jednocześnie warto pamiętać, że niekiedy pożyczki z obsługą w domu wiążą się z nieco wyższymi kosztami. Koszt obsługi domowej z definicji wchodzi w skład RRSO, jednak nie są to kwoty wysokie.

Post Author: Pożyczalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *