najnowsze pozyczki

O nowych pożyczkach zawieranych online

Świat online

Obecnie obserwujemy proces przenoszenia do internetu większości spraw, które kiedyś można było zrealizować tylko i wyłącznie stacjonarnie. Proces ten dotyczy również rynku pożyczek gotówkowych. Aktualnie pożyczki gotówkowe są oferowane nie tylko poprzez banki, ale również (a może przede wszystkim) tzw. instytucje pozabankowe. Działalność tych właśnie podmiotów zazwyczaj odbywa się nie nawet w formie spółek akcyjnych (co z kolei jest koniecznością w przypadku banków, zgodnie z ustawą kodeks spółek handlowych), a tylko w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (te regulacje również są zawarte w kodeksie spółek handlowych).

Instytucje pozabankowe przejmują rynek

Z roku na rok liczba funkcjonujących firm oferujących swoim klientom pożyczki gotówkowe stale rośnie. Ten trend obowiązuje już od kilku lat, a co więcej – nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Tzw. instytucje pozabankowe swoją działalność koncentrują w internecie. Starają się, aby proponowana przez nich oferta była na tyle konkurencyjna, aby potencjalni klienci wybrali właśnie daną firmę, odrzucając jednocześnie ofertę z banku. Wychodzenie na przeciw oczekiwaniom klientów, a przede wszystkim stałe reagowanie na potrzeby rynku, to z pewnością cechy wyróżniające takie firmy.

Minimum formalności, maksimum efektywności

Oferowane przez firmy nowe pożyczki online mają za zadanie spełniać kilka, zasadniczych funkcji. W pierwszej kolejności mają być ofertą konkurencyjną ze względu na minimum formalności związanych z ubieganiem się o pożyczkę gotówkową. Zazwyczaj polega to na tym, iż na stronie firmy pożyczkowej znajdziemy prosty formularz do wypełnienia. Po dokonaniu wstępnej weryfikacji przez system, wówczas jesteśmy zobowiązani do tego, aby podać swoje dane identyfikacyjne, źródło dochodów oraz sumę uzyskiwanych (najczęściej miesięcznych) dochodów. Nie są potrzebne przedkładane zaświadczenia o wysokości osiąganego dochodu, czy też nawet roczne zeznanie podatkowe. Pożyczkobiorca składa bowiem stosowne oświadczenie w tym zakresie. Oszczędność czasu to wielka zaleta tego rodzaju oferty. Pożyczkobiorca dopasowuje sobie kwotę, o jaką wnioskuje, ustalając jednocześnie jaka wysokość miesięcznej raty będzie dla niego osiągalna. Możliwym w nowych pożyczkach online jest również wskazanie dotyczące liczby rat spłaty danego zobowiązania. Wszystkie koszty pożyczki (w tym RRSO, prowizja, itd.) są łatwo dostępne oraz możliwe do zweryfikowania dla klienta od razu, przez co posiada on całościowy obraz kosztów całkowitych pożyczki.

Coraz więcej nowych firm. Perspektywa dla rynku pożyczek gotówkowych zawieranych online

Analitycy rynku finansowego podkreślają, iż trend dotyczący zaciągania pożyczek gotówkowych przez internet będzie się utrzymywał. Wszystko przez to, iż oferta instytucji pozabankowych oferujących pożyczki online jest coraz bardziej konkurencyjna w porównaniu do oferty banków. Powyższe sprawia, że staje się ona również bardziej atrakcyjna dla potencjalnych klientów.

Post Author: Pożyczalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *