konsolidacja pozyczek jako polaczenie zobowiazan w jedno

Połączenie zobowiązań – kilka pożyczek w jedną

Dziś na każdym kroku spotkać można się z ofertą pożyczki bądź kredytu. Nie może zatem dziwić, że wiele osób kusi możliwość pozyskania dodatkowej gotówki w szybki sposób. Niestety często kończy się to wpadnięciem w długi. Na barku mamy kilka pożyczek i problemy z ich regularną spłatą. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które może pomóc w tej sytuacji. Mowa tu o konsolidacji pożyczek.

Konsolidacja pożyczek

Zdarzają się takie sytuacji, kiedy posiada się kilka pożyczek, a ich spłata staje się problemem. W życiu mogą zdarzyć się różne sytuacje. Może między innymi ulec zmianie sytuacja finansowa. W takim przypadku szukać należy rozwiązań, które pozwolą na dalsze systematyczne spłacanie zobowiązań finansowych. Takim rozwiązaniem jest wspomniana konsolidacja pożyczek. Jest to nic innego, jak zamiana kilku pożyczek w jedną. Takie rozwiązanie przynosi wiele zalet. Przede wszystkim w miesiącu do opłacenia mamy tylko jedną ratę, a nie kilka. To już zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie. Jednak to nie wszystko. Konsolidacja pożyczek wiąże się z tym, iż miesięczne zobowiązanie do zapłaty będzie niższe. Oznacza to jednak, że wydłuży się czas spłaty skonsolidowanej pożyczki. Jednak dla osoby, która ma problemy z płynnością finansową takie rozwiązanie jest jak najbardziej korzystne. Konsolidacja pożyczek sprawa, iż zobowiązanie jest zdecydowanie mniej odczuwalne dla domowego budżetu. Pamiętać trzeba także o możliwości otrzymania zwrotu środków finansowych w ramach ubezpieczenia pożyczki. Jeszcze poprzednie pożyczki były ubezpieczone i zostały spłacone przed terminem w wyniku konsolidacji to starać można się o odzyskanie środków z ubezpieczenia, które obejmowało niewykorzystany okres kredytowania. Może być to przydatny zastrzyk gotówki.

Wniosek o konsolidację pożyczek

O konsolidację pożyczek starać można się w banku lub innej instytucji pozabankowej. W tym drugim przypadku często konsolidacja jest możliwa nawet jeśli jest się wpisanym do BIK. Można o tym przeczytać na stronie https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/czym-jest-pozyczka-bez-bik-kto-powinien-szukac-takich-ofert/. Wnioskowanie o konsolidację wygląda tak samo jak wnioskowanie o zwykłą pożyczkę. Przede wszystkim złożyć należy odpowiedni wniosek. W zależności od instytucji, do której składa się wniosek być może konieczne będzie także złożenie innych dokumentów. Przykładem może być zaświadczenie o zarobkach. Warto przed złożeniem wniosku dokładnie porównać oferty banków i instytucji pozabankowych. Wszystko po to, aby wybrać dla siebie jak najlepszą ofertę. Można w tym celu skorzystać z porównywarek ofert kredytowych jakie znaleźć można w sieci. Składając wniosek pamiętać należy, że instytucja finansowa wymagać będzie przedłożenia także wszystkich umów pożyczkowych, które mają zostać skonsolidowane. Dlatego nigdy nie można wyrzucać umowy pożyczki. Nigdy nie wiadomo kiedy i w jakim celu będzie ona potrzeba. Oczywiście po konsolidacji wszystkich poprzednich pożyczek warunkiem koniecznym jest terminowe spłacanie rat nowej pożyczki konsolidacyjnej.

Post Author: Pożyczalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *