na dowod

Pożyczki pozabankowe na dowód – charakterystyka

Niespodziewane wydatki to niewątpliwie stresujący moment w życiu każdego człowieka. Jest to ciężka sytuacja, zwłaszcza kiedy wyczerpane zostają wszystkie możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Istnieje jednak kilka innych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki i to praktycznie w kilka minut oraz bez zbędnych formalności. Jednym z nich są pożyczki pozabankowe, które stanowią świetną alternatywę dla tych udzielanych przez tradycyjne banki.

Czym są pożyczki pozabankowe?

Tego rodzaju pożyczki są udzielane przez instytucje pozabankowe, co oznacza, że nie działają one na podstawie prawa bankowego. To z kolei sprawia, że nie są one tak restrykcyjne jeśli chodzi o możliwość ubiegania się o samą pożyczkę oraz o warunki konieczne do spełnienia. Dzięki temu wszelkie formalności ograniczają się do minimum a gotówka może znaleźć się na koncie pożyczkobiorcy jeszcze tego samego dnia. Okres spłaty oraz wysokość rat jest zazwyczaj ustalana indywidualnie a termin całkowitego oddania pożyczonych pieniędzy można przedłużyć po uprzednim poinformowaniu instytucji. Tak dogodne warunki oraz ułatwiony dostęp sprawiają, że ten rodzaj finansowania staje się coraz bardziej popularny.

Jak wygląda proces zaciągania pożyczki pozabankowej?

Pierwszym krokiem jest złożenie odpowiedniego wniosku w uprzednio wybranej instytucji pozabankowej. Jest to możliwe nie tylko bezpośrednio u pracownika, ale również drogą internetową, a w niektórych przypadkach także telefonicznie. Warto w tym miejscu zauważyć, że jest to jedyny dokument potrzebny do rozpoczęcia procesu pożyczkowego. Biuro nie sprawdza zatem zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy, co także pozwala na zminimalizowanie formalności.
Pożyczki na dowód charakteryzują się tym, że ich wysokość zazwyczaj nie przekracza kilku tysięcy złotych. W związku z tym, ich spłata może rozpocząć się już po kilku dniach i zamknąć się w niewielu ratach. W uzasadnionych przypadkach, instytucja może przedłużyć okres spłaty. Wszystkie warunki tego rodzaju kredytów określane są w umowie podpisywanej pomiędzy pożyczkobiorcą a instytucją, która udziela finansowania.

Post Author: Pożyczalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *