pozyczka na mieszkanie

Pożyczka hipoteczna – na czym polega ?

Pożyczka hipoteczna jest jedną spośród ofert finansowania nieruchomości. W stosunku do kredytu gotówkowego lub hipotecznego jest zobowiązaniem zdecydowanie tańszym. Pożyczka hipoteczna to zabezpieczona hipoteką na nieruchomości pożyczka, jaką możemy poświęcić na każdy cel. W przeciwieństwie do pożyczki gotówkowej, pożyczkę hipoteczną – dzięki jej zabezpieczeniu – można zaciągnąć w zdecydowanie wyższej kwocie oraz płacić poprzez większy okres (chociażby 20 – 25 lat).

Czym jest pożyczka hipoteczna?

Pożyczka hipoteczna jest przyznawana poprzez banki. Od analogicznych artykułów rożni się przede wszystkim tymże, iż jej zabezpieczenie jest hipoteka nieruchomości. Więc jest ona dedykowana dla osób, jakie mają swoje mieszkanie, dom bądź powierzchnia biurową. Czemu poszczególni konsumenci decydują się skorzystać właśnie z owego rodzaju pozyskania dodatkowej gotówki? W przyrównaniu do większości analogicznych artykułów, pożyczka hipoteczna jest zwykle wyjściem tańszym, i równocześnie zapewniającym rozciągnięcie czasu zapłaty na relatywnie długi okres – chociażby 20-30 lat.

Czy pożyczka hipoteczna jest korzystna?

Pożyczka hipoteczna może być doskonałym wyjściem, pod warunkiem iż bank zdecyduje się dać kredytobiorcy wystarczająco sporą kwotę kredytu (chociaż ok 100 tysięcy złotych), pamiętając o tymże, iż zastaw obejmuje pełną nieruchomość. Taki typ zadłużenia jest dobry ze względu na niewielkie oprocentowanie – znacznie mniejsze aniżeli w wypadku kredytów gotówkowych, co wynika z ustanowienia zadowalającego bank zabezpieczenia kredytu. Poza tymże, czas spłaty pożyczki hipotecznej można przedłużyć chociażby do 25 lat, dzięki temu comiesięczne zadłużenia kredytobiorcy stają się przystępne, łatwiejsze do punktualnej zapłaty aniżeli w wypadku pozostałych typów zobowiązań, takich np. kredyt gotówkowy.

Koszty

Poza spłacaniem pożyczonej poprzez nas sumy należy także wziąć pod uwagę inne składniki, jakie wchodzą w jej skład. Przede wszystkim należy liczyć prowizję, jaką bank pobiera za zbadanie naszego wniosku i ocenę zdolności kredytowej. Następnym elementem są odsetki uzależnione od wielkości kapitału, i również długości trwania pożyczki. Na koniec należałoby mieć na uwadze ubezpieczenie nieruchomości oraz ubezpieczenie na życie samego pożyczkobiorcy. W pierwszym wypadku bank otrzymuje pewność pokrycia poprzez ubezpieczyciela niezaplanowanych wydarzeń, jakie mogą zmniejszać wartość samej nieruchomości. Kolejna sprawa to zabezpieczenie na wypadek straty pracy bądź zły stan zdrowia osoby ubiegającej się o pożyczkę.

Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna

Z racji na podobną nazwę mnóstwo osób utożsamia owe dwa artykuły bankowe, mimo tego, iż to dwa całkowicie różnorodne rozwiązania. Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem celowym poświęconym na zakup nieruchomości, jej rozbudowę bądź remont. Kredytobiorca jest pełnoprawnym posiadaczem działki, mieszkania bądź domu dopiero po zapłacie zaciągniętego długu. Z kolei pożyczka hipoteczna kierowana jest do właścicieli nieobciążonych nieruchomości, jacy chcieliby wyzwolić „zamrożony” w posesji kapitał. Ogromną korzyścią owego wyjścia jest dowolność w wydatkowaniu uzyskanych środków. Stawianie na równi tychże artykułów może pochodzić z faktu, iż w obu wypadkach głównym zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości.

Post Author: Pożyczalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *