polaczenie pozyczek

Pożyczka konsolidacyjna

Pożyczka konsolidacyjna jest artykułem finansowym, przeznaczonym na zapłatę pozostałych obciążeń finansowych – pożyczek, kredytów, zadłużenia na karcie kredytowej lub debetowej. Pieniądze z pożyczki konsolidacyjnej mogą zostać przekazane również na zapłatę wierzytelności krótkoterminowych, więc znanych chwilówek. Konsumenci szukający pożyczki konsolidacyjnej pierwsze kroki stawiają zwykle do banku. Nie da się jednakże ukryć, iż pożyczenie pieniędzy w banku wiąże się z uciążliwą oraz czasochłonną procedurą, potrzeby przyniesienia szeregu dokumentów oraz potwierdzenia własnych przychodów.

Czemu konsolidacja, natomiast nie kredyt gotówkowy?

Mogłoby się wydawać, iż gdy gonią terminy zapłaty rat, doskonałym pomysłem jest zaciągnięcie kolejnego kredytu gotówkowego oraz ich pokrycie. Jest to jednakże wyjście krótkoterminowe, jakie w przyszłości da więcej straty aniżeli zysku. Co prawda w tymże danym miesiącu pozbędziemy się kłopotu oraz uporządkujemy bieżące płatności, jednakże w następnym pojawią się już strome schody. Nie jedynie będziemy musieli spłacić raty dotychczasowych zobowiązań, lecz także jedną nową. To łatwy sposób na to, aby wejść w spiralę długów oraz przysporzyć sobie dużych kłopotów. Zaciąganie następnych zobowiązań to także droga do efektywnego zmniejszenia własnej zdolności kredytowej. Możemy poprzez to mieć problem w przyszłości z korzystaniem z ofert banków, więc należałoby kilkukrotnie przemyśleć decyzję o kolejnym zobowiązaniu.

Jakie są najistotniejsze zalety pożyczek konsolidacyjnych?

Jak nadmieniono, kredyt konsolidacyjny polega na zestawieniu paru rozmaitych zobowiązań pożyczkowych klienta w jedną pożyczkę. Już samo to wiąże się z co najmniej paroma ważnymi zaletami, a czyli na przykład z tymże, iż zamiast paru rat klient płaci jedną. Prócz owego, czasy kredytowania są także łączone w jeden okres trwania pożyczki, co pozwoli klientowi na bardziej korzystne planowanie własnej finansowej przyszłości. To jednakże nadal nie wszystko. Konsolidacja paru rozmaitych zobowiązań kredytowych w jedną pożyczkę jest wyjściem dobrym ekonomicznie także dla banków, dzięki czemu konsumenci korzystający z takich wyjść mogą liczyć na niezliczone kolejne udogodnienia.

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – gdzie poszukiwać ofert?

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej ciężko otrzymać w banku, choć sytuacja osób z niekorzystną historią kredytową jest rozważana samodzielnie oraz przyznanie pożyczki zależy od sytuacji – bank może się zgodzić np. na udzielenie pożyczki, jakiej ubezpieczeniem będzie hipoteka nieruchomości. Dobra jest pożyczka konsolidacyjna PKO, lecz konsumenci są sprawdzani w bazach BIK, natomiast na dodatek niezbędne jest potwierdzenie przychodów. Niestety należy mieć świadomość, iż pożyczka konsolidacyjna bez BIK jest przyznawana przede wszystkim poprzez firmy pozabankowe. Spółki pożyczkowe nie robią kłopotów z udzieleniem pożyczki w związku z opóźnieniami w zapłacie dotychczasowych zobowiązań ani kłopotami z płynnością finansową.

Post Author: Pożyczalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *