pożyczki pozabankowe co to

Co to znaczy, że pożyczka jest pozabankowa?

Pożyczki pozabankowe to produkt finansowy, który cieszy się coraz większą popularnością. Dostępne są one w wielu firmach pozabankowych, a ich głównym atutem jest szybkość udzielenia oraz brak wymogu posiadania stałego dochodu. Warto jednak pamiętać, że pożyczki te charakteryzują się wysokim oprocentowaniem, dlatego należy je traktować jako ostateczność. W przypadku problemów ze spłatą istnieje także ryzyko utraty nieruchomości.

Pożyczka pozabankowa — co to?

Alternatywa dla oferty bankowej pozwala nam na wybór oferty gotówkowej poza bankiem. Ponieważ, w dzisiejszych czasach wsparcie finansowe, to domena nie tylko banków. Również instytucje finansowe, proponują nam wiele rozwiązań. Pożyczka pozabankowa – to oferta, która polega na udzieleniu określonej kwoty, pożyczkobiorcy. W umowie określany jest czas, na jaki pożyczamy środki, a także całkowitą kwotę do spłaty, wysokość odsetek czy oprocentowanie. W treści dokumentacji znajdziemy, także prawa, jakie nam przysługują i obowiązki, z jakich powinniśmy się wywiązać. To oprócz dodatkowej gotówki, zobowiązanie, które powinniśmy spłacić.

Czy firmy pożyczkowe pozabankowe są bezpieczne?

Firmy pożyczkowe to także podmiot, zajmujący się kompleksową obsługą konsumentów. Jeżeli chodzi o sprzedaż usług, firmom zależy głównie na dobrej opinii i renomie. To jest dla nas bardzo dobrą informacją. W przypadku kredytów, pożyczek bankowych przestrzegane są przepisy prawa bankowego. Pożyczki pozabankowe są też mylnie postrzegane jako parabanki. Tego określenia używa się w określaniu firm pożyczkowych, które nie stosowały się do żadnych norm i procedur. Ich lichwiarskie praktyki sprawiły, iż pożyczki pozabankowe zyskały złą sławę.

Firmy pożyczkowe, są tak samo monitorowane, a swoje usługi dopasowują do klienta zgodnie z przepisami prawa. Przy tego typu zobowiązaniach, tak samo podlegamy porządkowi prawnemu, która zapewnia ochronę konsumenta. Jednak jak powszechnie wiadomo, to my sami jesteśmy odpowiedzialni za nasze finanse, my sami powinniśmy zadbać o nasz budżet i wypłacalność. Bardzo częstym zjawiskiem jest korzystanie z pożyczek ponad swoje możliwości. Powinniśmy wziąć pod uwagę, nawet przypadki losowe, jakie mogą nam się zdarzyć. Utrata pracy, czy wypadek, nie zdarza się co prawda na co dzień. Jednak istnieje takie ryzyko, iż obciążymy naszymi zobowiązaniami kogoś bliskiego.

W razie jakiegokolwiek opóźnienia, nawet bank nalicza dodatkowe opłaty. Przykładowo, za wysłanie listu, dla kredytobiorcy, za telefon przypominający o spłacie. Tych kosztów nie unikniemy. Jednak biorąc pod uwagę, to iż korzystamy z tego typu zobowiązań mamy w zamiarze, całkowitą spłatę. To gwarantuje nam całkowite bezpieczeństwo. Jeżeli spłacimy nasze zobowiązanie, razem z kosztami zawartymi w umowie, nie mamy czego się obawiać.

Zalety pożyczek pozabankowych

Zawsze mówię, że każdy produkt musi znaleźć swojego właściciela. Każdy, szuka czegoś innego. Co innego będzie ważne dla mnie, co innego dla Ciebie. Główną zaletą pożyczek pozabankowych, jest ich dostępność. W ogólnie rozumianym tego słowa znaczeniu. Szybkość dostępu do środków to nawet 15 minut.

Dostępność jest także dla osób, którym gdzieś po drodze podwinęła się noga. Wszystkiego nie przewidzimy. Nie każdy zarabia środki na tyle dużo, by pozwolić sobie na pewne wydatki. Jednak z reguły czy to człowiek starszy czy biedny ma swoje potrzeby czy marzenia. Zalet takich pożyczek znajdziemy jednak dużo więcej. Dodatkowa pomoc, jest udzielana osobom, nawet w starszym wieku. Jednak firmy pożyczkowe są dużo bardziej wyrozumiałe w tych kwestiach.

Najważniejsze zalety pożyczek pozabankowych:

  • szybkość w dostępie do środków
  • minimum formalności
  • wiele dostępnych rozwiązań i ofert
  • także dla osób zadłużonych
  • komornik nie jest przeszkodą
  • wystarczy minimalny dochód, by skorzystać
  • pożyczamy całkowicie za darmo (zazwyczaj jest to oferta dla nowych klientów)
  • dostęp do środków dla osób, które są widoczne w bazach BIK czy BIG

Gdzie szukać nowych pożyczek pozabankowych?

W dzisiejszych czasach zaciąganie pożyczek pozabankowych stało się bardzo popularne. Wynika to przede wszystkim z tego, że banki coraz częściej odmawiają klientom udzielenia kredytu. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych innych opcji pożyczania pieniędzy. Alternatywą dla banków są firmy pożyczkowe, które oferują szybkie i łatwe do uzyskania pożyczki. Firmy te najczęściej działają online, co oznacza, że cały proces można załatwić bez wychodzenia z domu. Aby ułatwić Ci poszukiwania najlepszej oferty, przygotowaliśmy ranking nowych pożyczek pozabankowych. Znajdziesz go na naszej stronie głównej.

3/5 - (2 votes)

Post Author: Pożyczalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *