pożyczki dla zadłużonych

Pożyczka z komornikiem a pożyczka dla zadłużonych: czym się różnią?

Sytuacja, w której komornik dokonuje zajęcia naszego rachunku bankowego najczęściej wydaje się nam scenariuszem, kiedy to jakiekolwiek formy finansowania kredytowego lub pożyczkowego w sposób definitywny przestają być dostępne. W dzisiejszych realiach rodzimego sektora pożyczkowego takie podejście nie jest do końca zasadne. Oczywiście, zdecydowana większość instytucji pożyczkowych kieruje swoją ofertę do klientów, którzy są w stanie wykazać przynajmniej przeciętną zdolność kredytową. Tym niemniej, w ofercie pożyczkodawców pozabankowych klienci znajdą nierzadko również takie rozwiązania, jak pożyczka z komornikiem. Jednocześnie warto jednak zdawać sobie sprawę, że ten wariant pożyczek pozabankowych odznacza się swoistą specyfiką oraz nieco odmiennym mechanizmem działania, niż ma to miejsce w przypadku produktów przynależnych do oferty standardowej firm pożyczkowych.

Czym jest i jak działa pozabankowa pożyczka z komornikiem?

Jak już sama nazwa wskazuje, pożyczka z komornikiem to z definicji opcja przeznaczona dla tej grupy konsumentów, którzy zmagają się z poważnymi problemami finansowymi. W zdecydowanej większości wypadków taka pożyczka dla zadłużonych będzie miała postać tzw. pożyczki na oddłużenie.

Czym jednak właściwie jest pozabankowa pożyczka oddłużeniowa? W niektórych materiałach reklamowych można spotkać się ze stwierdzeniami, iż jest to swego rodzaju pozabankowy odpowiednik kredytu konsolidacyjnego. Taki pogląd jest jednak oczywiście całkowicie błędny. Podstawowym celem pożyczki na oddłużenie nie jest bowiem konsolidacja już istniejących zobowiązań. Ten wariant usług pożyczkowych polega po prostu na tym, iż pożyczkodawca udziela klientowi finansowania na spłatę jego już istniejących długów. Ze względu na swój mechanizm działania pożyczka z komornikiem na oddłużenie wiąże się rzecz jasna z bardzo wysokim ryzykiem dla pożyczkodawców. Stąd też co do zasady uzyskanie tej formy finansowania będzie wymagać ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia pożyczki, albo przez zastaw nieruchomości, albo też przystąpienie do umowy osoby drugiej, a więc gwaranta.

Czy pożyczka dla zadłużonych to zawsze pożyczka oddłużeniowa?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: nie. W niektórych przypadkach pożyczka dla zadłużonych nie wymaga żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Dotyczy to rzecz jednak jedynie tych klientów, których długi są stosunkowo niewielkie. W tym wypadku pożyczkodawca może być zainteresowany po prostu realną zdolnością spłaty zobowiązania przez klienta. Tego rodzaju zdolność jak najbardziej może zaś występować również w sytuacji, kiedy potencjalny pożyczkobiorca posiada pewne długi, negatywną historię kredytową itd.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że na chwilę obecną tylko pewna część podmiotów działających w obrębie sektora pozabankowego oferuje ten wariant pożyczek. Szukając odpowiedniej oferty z pewnością warto więc korzystać z dobrej jakości porównywarek pożyczek pozabankowych, które bezpośrednio kierują nas do strony tych pożyczkodawców, którzy mają w swojej ofercie interesujący nas wariant pożyczek.

Post Author: Pożyczalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *