pozyczka za zero

Pożyczki za zero – czy są rzeczywiście darmowe ?

Firmy pożyczkowe zachęcają klientów do skorzystania ze swoich usług, oferując darmowe pożyczki. Jesteś zainteresowany, ale obawiasz się ukrytych kosztów? Sprawdź, co należy wiedzieć przed skorzystaniem z oferty pożyczki za zero.

Warunki otrzymania pożyczki za 0

Oferta najczęściej kierowana jest do osób, które nigdy nie korzystały z usług danego pożyczkodawcy. Niektóre firmy bazują na programach lojalnościowych i niekiedy również oferują kolejne pożyczki bez płacenia prowizji, czy odsetek. Warunki uzyskania pożyczki za 0 są takie same jak w przypadku standardowej pożyczki. W zależności od instytucji pozabankowej nieznacznie się równią. Przykładowe warunki do spełnienia:

  • określony wiek (przedziały wiekowe podane są na stronie danej firmy),
  • obywatelstwo polskie,
  • posiadanie aktualnego dowodu osobistego,
  • posiadanie konta bankowego,
  • opcjonalnie zaświadczenia o dochodach, wyciąg z konta bankowego.

Jeżeli masz nieciekawą historię kredytową, pamiętaj, że instytucje pozabankowe nie oceniają rygorystycznie Twojej zdolności kredytowej. Są doskonałą alternatywą dla banków. Oczywiście, mogą zweryfikować historię w BIK, czy KRD, ale dopuszczają negatywne wpisy. W tym celu warto zainteresować się pożyczką bez BIK.

Jak znaleźć darmową pożyczkę?

Instytucje pozabankowe oferują swoje usługi w głównej mierze przez internet. Z łatwością znajdziesz porównywarki pożyczek, które pomogą wybrać ofertę idealną dla Ciebie. W porównywarkach finansowych znajdziesz informacje, m.in. takie jak:

  • maksymalna kwota pierwszej pożyczki
  • termin płatności
  • czas wypłaty pożyczki
  • warunki otrzymania

Pożyczki za 0 najczęściej udzielane są w kwocie 1000 zł – 3000 zł z okresem spłaty wynoszącym średnio 30 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych porównywarek oraz danej instytucji pożyczkowej.

Jak wybrać pożyczkodawcę?

Instytucji pozabankowych jest bardzo dużo na rynku, stąd też utrudniony wybór. Jeżeli jest to Twoja pierwsza pożyczka, na pewno martwisz się o uczciwości danej firmy. Należy sprawdzić rzetelność instytucji — zweryfikuj stronę www, sprawdź zabezpieczenia strony oraz dane rejestrowe. Warto przejrzeć listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego, na której znajdują się podmioty, co do których KNF ma zastrzeżenia. Przed ostatecznym wyborem pożyczkodawcy warto zasięgnąć opinii znajomych oraz poczytać opinie dostępne w internecie.

O czym należy pamiętać?

Pożyczki za zero obowiązują jedynie w przypadku uregulowania zobowiązania w terminie! Jeżeli spóźnisz się z ratą, pożyczkodawca może naliczyć dodatkowe koszty, które wcześniej były wykluczone dzięki promocji. Przykładowe koszty: opłata wstępna, oprocentowanie nominalne, czy prowizja. Ponadto, zapłacisz odsetki oraz inne dodatkowe opłaty związane z nieuregulowaniem długu w wyznaczonym czasie. Odsetki karne od opóźnienia w spłacie wynoszą maksymalnie 14% w skali roku — wartość jest uregulowana w polskim prawie. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości po podpisaniu umowy, masz 14 dni na odstąpienie od niej.

Post Author: Pożyczalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *