chwilówki

Ranking chwilówek – sprawdź go przed wzięciem pożyczki!

Pożyczki pozabankowe ogólnie uznawane są za drogie. Jednak w praktyce można znaleźć też oferty pożyczek z minimalną ilością formalności, gdzie koszty wynoszą 0 złotych. Jak znaleźć takie dobre, ale i realne oferty? Z pomocą przychodzi nam ranking chwliówek. W nim można sprawdzić wszystkie aktualne oferty firm pożyczkowych. Osobom, które są zainteresowane wzięciem pożyczki pozabankowej naprawdę się on przyda. Nie tylko dlatego, że można znaleźć tu bieżące oferty, ale przede wszystkim znajdziemy w nim informacje o kosztach, które przy pożyczaniu pieniędzy są tak istotne. 

Darmowa czy kosztowna pożyczka?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że pożyczka nie musi być obarczona kosztami. Wedle polskiego prawa to strony pożyczki ustalają jaki jest jej koszt, czyli na przykład wysokość oprocentowania. Dlatego też firmy pożyczkowe zupełnie legalnie mogą oferować pożyczki za darmo. Zwykle jednak, aby skorzystać z takiej oferty trzeba być nowym klientem firmy lub wziąć pożyczkę o określonej wysokości z ustalonym odgórnie terminem spłaty. Mimo to, taka opcja może być bardziej opłacalna niż pożyczka tradycyjna.

Żeby sprawdzić swoje opcje, dobrze jest prześledzić ranking chwilówek. Można w nim znaleźć oferty na promocyjnych warunkach lub też standardowe, które w danej firmie ważne są przez cały czas. Dzięki zebraniu wszystkich danych w jednym miejscu bez trudu można znaleźć zarówno darmowe pożyczki, jak i te, które będą nas kosztować więcej. 

Kiedy opłaca się wziąć pożyczkę z dodatkowymi kosztami do zapłaty? Niestety obecnie brakuje ofert darmowych pożyczek na pożyczki długoterminowe, które spłacane są przez okres dłuższy niż rok i rozłożone na miesięczne raty do spłaty. Jeżeli więc interesuje nas długoterminowa pożyczka, wtedy pozostaje jedynie znaleźć najtańszą opcję na rynku. W chwili obecnej jedynie wśród chwilówek można znaleźć preferencyjne warunki pożyczek.

Jak czytać ranking chwilówek?

Dużo osób zastanawia się w jaki sposób działa taki ranking i jak go czytać. Otóż można w nim znaleźć po prostu najczęściej wybierane przez innych użytkowników oferty. Rankingi są systematycznie aktualizowane, aby pokazywać tylko dostępne oferty. Dane posegregowane są ze względu na nazwę firmy pożyczkowej, maksymalną wysokość pierwszej pożyczki, informację o warunkach promocyjnych, maksymalną wysokość pożyczki oraz wiek pożyczkobiorcy. Firmy pożyczkowe mogą oferować pożyczki osobom co najmniej w wieku 18 lat, ale każda z nich może ustalić minimalny wiek na dowolny przy zachowaniu minimum wieku pełnoletniego, np. 21 lat. Jeśli jesteśmy młodzi wiekiem warto i na to zwrócić uwagę. Tak samo ustala się odgórnie maksymalny wiek pożyczkodawcy.

W rankingu najbardziej istotne jest jednak: czy pożyczka jest darmowa oraz ile można pożyczyć za pierwszym razem. Te informacje można zobaczyć od razu dla wielu firm, które znajdują się w spisie ofert. Nie trzeba więc wchodzić na każdą stronę osobno, ponieważ dane dla kilkudziesięciu ofert będziemy mieli umieszczone w jednej tabeli. Co umożliwi szybkie ich porównanie i wybranie najlepszej oferty.

Post Author: Pożyczalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *