konto osobiste

Ranking kont osobistych – sposób na wybór rachunku bankowego

Dziś funkcjonowanie bez konta bankowego wydaje się wręcz niemożliwe. Dlatego własny rachunek bankowy posiada niemal każdy. Problem jednak pojawia się w momencie kiedy chce się założyć swoje pierwsze konto lub zmienić obecne. Banki prześcigają się w ofertach rachunków bankowych. Wybór nie jest zatem wcale taki prosty. Pomóc może w tym ranking kont osobistych, ale nie tylko.

Typ konta

Przede wszystkim zastanowić należy się nad typem konta bankowego. Czy ma być to konto, które umożliwia dokonywanie wszelkich operacji online czy konto bardziej tradycyjne, czyli takie, które umożliwia dokonywanie operacji także w placówce banku. Osoby młode najczęściej wybierają konto, które daje możliwość dokonywania wszystkich operacji przez internet. Inaczej może być w przypadku osób starszych. Te często potrzebują wizyty w placówce bankowej. Oznacza to, że wybierając konto muszą sprawdzić ile placówek posiada dany bank i czy taka placówka jest w pobliżu miejsca zamieszkania.

Koszty obsługi konta

Jednym z najważniejszych czynników, jakim należy kierować się przy wyborze rachunku bankowego są koszty jego obsługi. Przede wszystkim sprawdzić należy czy bank pobiera opłatę za realizację przelewów. Dziś w większości banków taka operacja jest darmowa. Są jednak banki, które wciąż pobierają opłatę za realizację każdego przelewu. Ważne, aby sprawdzić także czy, a jeśli tak, to jakiej wysokości bank pobiera opłatę za prowadzenie rachunku. Najczęściej jest to kwota w granicach kilku złotych. Oczywiście najlepszym wyborem będzie bank, oferujący bezpłatne prowadzenie konta bankowego. Nie można również zapomnieć o kosztach związanych z kartą bankomatową. Tu istotne są dwa elementy. Po pierwsze, czy bank pobiera stałą miesięczną opłatę za posiadanie karty bankomatowej. Po drugie, czy bank pobiera opłatę za korzystanie z bankomatów należących do innych banków.

Usługi dodatkowe

Wiele banków wraz z rachunkiem bankowych oferuje także inne usługi bankowe. Warto zwrócić na to uwagę. Jak wiadomo, banki oferują różne produkty bankowe. Mogą być to pożyczki, kredyty czy lokaty. Istotne jest czy można z takiego produktu skorzystać online za pośrednictwem konta osobistego czy konieczna jest wizyta w oddziale banku lub przesyłanie dokumentów, umów za pośrednictwem poczty. Ważne są także takie możliwości jak stworzenie listy stałych odbiorców i możliwość realizacji zleceń stałych. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest także to, czy bank oferuje swoim klientom również aplikację mobilną. Dziś korzystanie z rachunku bankowego za pomocą smartphone’a to już podstawa. Warto także wspomnieć o możliwości kontaktu z bankiem. Innymi słowy, ile spraw można załatwić online lub telefonicznie, a przy ilu konieczna jest osobista wizyta w placówce banku.

Ranking kont bankowych

Dużą pomocą przy wyborze rachunku bankowego może być ranking kont osobisty. Taki ranking porównuje wszystkie aspekty kont bankowych. Ranking to porównanie najważniejszych parametrów konta. Dzięki temu wybrać można taki rachunek, który najlepiej odpowiada na nasze potrzeby.

4/5 - (1 vote)

Post Author: Pożyczalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *