firmowe pozyczki

Wybieramy odpowiedni bank dla firmy

Kiedy dopiero zaczynamy przygodę z biznesem, finanse to zazwyczaj największy problem do zmartwień. Jednym ze sposobów finansowania nowo powstającej firmy jest wzięcie kredytu bankowego. Nie jest to jednak takie proste, a już sam wybór odpowiedniego banku jest dość wymagający. Spójrzmy jednak na porady, które sprawią, że wybrana pożyczka dla firm będzie najlepszą możliwą opcją.

Dlaczego wybór banku jest taki ważny

Już na samym początku powinniśmy skupić się na odnalezieniu rzetelnego banku, bez znaczenia na interesujący nas zakres współpracy. Do prostych potrzeb możemy zaliczyć prowadzenie konta bankowego dla firmy, natomiast do tych nieco bardziej złożonych, pożyczki dla firm, oraz doradztwo z zakresu zarządzania finansami. Najważniejsze jest znalezienie firmy, banku, którego oferta wpasowuje się w nasze wymagania. Warto, również zwrócić uwagę na coś więcej niż potrzeby firmy na samym początku prowadzenia działalności. Szczególnie, dla przedsiębiorców, którzy planują się rozwijać i brać kolejne kredyty w następnych latach, ważne jest wybranie odpowiedniego banku. Prawdą jest jednak to, że znaczna część banków, które udzielają pożyczki dla firm, to firmy lokalne, dlatego warto nawiązywać dobre relacje z bankiem jeszcze przed ostatecznym podpisaniem umowy.

Jasne określenie czego potrzebujemy

Przed podjęciem decyzji o ostatecznym wyborze, co do instytucji finansowej, kluczowe jest odpowiedzenie sobie na pytanie, czego tak naprawdę oczekujemy. Czy interesują nas bardziej specyficzne usługi jak np. pomoc w inwestowaniu lub pożyczki dla firm? Jeżeli jedyną naszą obecną potrzebą jest prowadzenie dodatkowego konta online dla firmy, to wybór powinien być znacznie prostszy. Niektóre banki wymagają przechowywania określonej sumy pieniędzy. Przy prowadzeniu firmy warto zatrudnić doradcę finansowego lub doświadczonych księgowych, aby mieć możliwość zaczerpnięcia porady z zakresu finansów. Jeśli jednak nasza firma nie korzysta z usług takich osób, mądrym rozwiązaniem może być wybranie banku, który oferuje takie usługi. Na rynku znajdują się nawet banki, które mogą zaoferować pomoc w zebraniu raportów finansowych w naszej branży.

Porównanie znalezionych ofert

Jeżeli uda nam się już określić, jakiego banku szukamy, to porównanie wszystkich dostępnych ofert staje się znacznie prostsze. Warto zacząć od wyszukania tego, co możemy znaleźć w ofercie banków w okolicy, a następnie przeprowadź rozmowę telefoniczną, lub udaj się na spotkanie z przedstawicielem w celu omówienia wszystkich warunków podpisania umowy. Przed spotkaniem przygotuj sobie listę pytań, które będziesz chciał zadać odnośnie do oferty bankowej. Istotna jest również lokalizacja. Jeżeli często będziemy dokonywali wpłat do depozytu, to lepiej skorzystać z banku, który posiada lokalną siedzibę. Jeśli jednak ważniejsza jest dla nas bankowość online, to wtedy o wiele większą rolę odegra doskonały system internetowy. Warto również zwrócić uwagę na opłaty. Są one z reguły wyższe niż przy kontach prywatnych, jednak najważniejsza jest tutaj opłata za bankowość online oraz za korzystanie z bankomatów.

Post Author: Pożyczalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *