pozyczki bez baz

BIK brzmi groźnie, ale czy można go ominąć?

Każdy może kiedyś znaleźć się w trudnej sytuacji finansowej. A wtedy może zajść potrzeba skorzystania szybkiej pożyczki bez wielu formalności.
Można iść ze swoim problemem po pomoc do banku, ale zdarza się, że odmawia on pożyczenia pieniędzy ze względu na BIK. Wtedy wyjściem z impasu jest znalezienie firmy pozabankowej, która udzieli pożyczki bez sprawdzania historii kredytowej klienta. Taka pożyczka może sięgać nawet 20 000 złotych. Firm udzielających pożyczki bez BIK w Polsce jest coraz więcej, więc jest w czym wybierać.

Kiedy, gdzie i ile?

Groźnie brzmiący BIK, na który powołują się banki przy odmowie udzielenia kredytu, to po prostu Biuro Informacji Kredytowej, gdzie gromadzi się informacje dotyczące pożyczkowej historii klienta. Kiedy zaciągał pożyczki, ile wziął, czy były kłopoty ze spłatą, ile ma teraz pożyczek, jak oddaje dług i czy nie zaczyna on przekraczać dochodów. Takie informacje o Polakach są gromadzone od połowy lat 90-tych ubiegłego wieku, po to aby każdy bank mógł sprawdzić potencjalnego klienta.

Ponadto informacje o swoich dłużnikach do BIK mogą przekazywać też inni. Na przykład przedsiębiorstwa, firmy ubezpieczeniowe czy telekomunikacyjne. Gdy nie płaci się składek lub rachunków za telefony komórkowe.

Pożyczkowy rachunek sumienia

Starając się o pożyczkę warto więc zrobić kredytowy rachunek sumienia i przypomnieć sobie, co może być o nas w BIK. Zastanowić się, czy jest sens zwracać się o pożyczkę do banku, czy może lepiej od razu poszukać jakieś firmy pozabankowej.

Nad takim rozwiązaniem powinni zastanowić się również ci, którzy nie mają jeszcze w BIK żadnej historii kredytowej. Bo są młodzi i nigdy nie brali pożyczki lub dopiero zaczynają funkcjonowanie na rynku finansowym. Taka czysta karta to również dla niektórych banków przeszkoda do udzielenia kredytu.

Pożyczka bez BIK

Na rynku jest obecnie wiele firm, które mogą przyjść z pomocą takim osobom. Mają własne systemy oceniania wiarygodności starającego się o pożyczkę, które nie obejmują sprawdzania historii w BIK.

Niektóre firmy idą jeszcze dalej w ułatwieniach dla klientów. Nie tylko nie sprawdzają historii w BIK, ale oferują pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Wystarczy tylko dowód osobisty i jakieś inne zabezpieczenie na wypadek kłopotów z oddaniem długu. Może to być zastaw. Na przykład w postaci nieruchomości.

Dlatego przed podpisaniem umowy pożyczki pozabankowej trzeba dokładnie przeczytać wszystkie dokumenty, żeby w przyszłości nie było niemiłych niespodzianek. Warto też sprawdzić, jakie są warunki spłaty długu i jego oprocentowanie, bo jest ono zwykle większe niż w bankach.

Można również zobaczyć w Internecie opinie na temat firm pozabankowych udzielających pożyczek lub poradzić się znajomych, mających już za sobą kontakty z takimi firmami.

Post Author: Pożyczalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *