revolut a visa

Karta Revolut – czym się różni od zwykłej karty VISA?

Karta Revolut to wynik prac jednego z młodych brytyjskich start-upów. Razem z aplikacją funkcjonuje na rynku usług finansowych od 4 lat. Od tego czasu jej autorzy pozyskali ponad 3 mln klientów w Europie ze stosunkowo umiarkowanym jeszcze odbiorem w Polsce- 300 tys klientów. Karta Revolut jest kartą wielowalutową. Do tej pory za jej pomocą zrealizowano ponad 270 mln transakcji. Sukces karty wprowadził firmę do grona ważnych graczy rywalizujących o portfele klientów.

Jak działa karta Revolut?

Kartę Revolut traktujemy tak samo jak każdą inną kartę płatniczą. W opcji darmowej przyporządkowana do niej jest karta Visa lub Mastercard. Płatności dokonuje się na trzy sposoby:

  • zbliżeniowo
  • wkładając kartę do terminala płatniczego
  • przesuwając paskiem magnetycznym

Rewolucyjny charakter płatności tą kartą polega na właściwym wyborze waluty przez kartę, która trafia do właściwego konta i stamtąd pobiera pieniądze do wykonania transakcji. Jednym słowem inteligentna karta Revolut „potrafi” połączyć walutę nabitej transakcji z danym kontem, na którym znajdują się środki. Aby do tego doszło należy stać się posiadaczem konta i subkonta czy kilku subkont, jeśli jest taka potrzeba. Przed wyjazdem do innego państwa na subkonto należy przelać dowolną kwotę w walucie tego państwa, czyli wymienić złotówki na walutę. Będąc za granicą i dokonując jakiejkolwiek transakcji kartą, będzie ona automatycznie sięgała po właściwe środki. Jeżeli na danym subkoncie ich zabraknie, wówczas płatność zostanie uregulowana z innego subkonta, tego na którym będzie najwięcej środków, bez względu na typ waluty. Oczywiście wówczas musi nastąpić proces przewalutowania.

Jeżeli podczas pobytu w Wielkiej Brytanii na subkoncie zabraknie funtów, a na innym będą dolary amerykańskie, lub złotówki lub euro, karta sięgnie po tę walutę, dokonując przewalutowania, której będzie najwięcej. Kartą Revolut można dokonywać transakcji również wtedy, gdy nie posiadamy subkonta z daną, potrzebną nam walutą. W takich sytuacjach karta automatycznie przewalutuje środki z tego subkonta, na którym jest ich najwięcej.

 Karta wirtualna Revolut

Posiadając aplikację Revolut można również korzystać z kart wirtualnych, czyli indywidualnych kart płatniczych, których numery przechowuje się w aplikacji. Dokonując płatności tymi kartami za zakupy online należy podać wybrany numer karty, datę jej ważności i CVV. Kartę wirtualną może samodzielnie dezaktywować również poprzez aplikację.

Karta Revolut a zwykła karta Visa

Dokonując za granicą płatności przy pomocy złotówkowej karty Visa kwota do zapłaty w pierwszej kolejności przeliczana jest na złotówki po kursie operatora z dnia, w którym odbywa się transakcja. Aktualizowany kurs znajduje się na stronie internetowej Visa. Suma przeliczona na złotówki zostaje zablokowana na koncie do chwili zaksięgowania jej przez bank. Za wykonanie operacji przewalutowania bank najczęściej pobiera prowizję, która może wynieść od 0% do 5,9%. Po zakończeniu operacji przewalutowania cała kwota wraz z prowizją znika z rachunku.

Post Author: Pożyczalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *