Polacy nie lubią załatwień, spraw administracyjnych i urzędowych. Formalności przy załatwianiu pożyczki nie muszą więc uprzykrzać życia, zwłaszcza gdy gotówka jest potrzebna na już. Firmy pożyczkowe od lat dostosowują rozwiązania znacznie skracające czas oczekiwania na przelew z pieniędzmi, a także ograniczają ilość formalności. Łatwa pożyczka na dowód nie wiąże się z nadmiernymi procedurami. Jak skorzystać z oferty? Czy potrzebne jest zaświadczenie?
Wybór oferty. Jaka pożyczka na dowód jest warta uwagi?
Pożyczkodawcy niemalże prześcigają się w ofertach. Trudno wybrać. Jeszcze trudniej sprawdzić, który z nich rzeczywiście nie wymaga dodatkowych dokumentów. W związku z tym powstały specjalne rankingi, w których pojawia się wyłącznie pożyczka na dowód. Specjaliści segregują aktualne oferty, wybierając tylko te właściwe. W efekcie konsument otrzymuje gotową, przejrzystą listę z interesującymi pożyczkodawcami. Wybór oferty ma kluczowe znaczenie, gdyż pozwala wyłonić ofertę:
- odpowiadającą potrzebom pożyczkobiorcy,
- tańszą od innych,
- cieszącą się dobrymi opiniami,
- atrakcyjną pod kątem okresu kredytowania,
- dopasowaną do możliwości finansowych konsumenta.
Najbardziej atrakcyjna pożyczka na dowód to ta, w której:
- pożyczkodawca prezentuje koszty bez ukrytych, niewyszczególnionych opłat za pożyczenie pieniędzy,
- nie ma konieczności dokonywania przelewu weryfikacyjnego oraz dołączania zaświadczenia o dochodach przy składaniu wniosku,
- pojawia się możliwość refinansowania na wypadek nagłego problemu ze zdobyciem środków na spłatę,
- jest możliwość wypłaty środków w formie przystępnej dla pożyczkobiorcy (np. przelew, czek GIRO, odbiór u przedstawiciela firmy pożyczkowej),
- jest opcja internetowej obsługi, aby móc pilnować terminów zobowiązania.
Wniosek. Jak go wypełnić, odpowiadając na ofertę pożyczka na dowód?
Kiedy pożyczkodawca został już wybrany i oferta wydaje się odpowiednia, można przystąpić do składania wniosku. Ten nie ma zbyt wiele wspólnego z wnioskiem o kredyt. Jest krótki i wymaga kilku danych. Należy podać:
- dane osobowe,
- informacje o miejscu zamieszkania,
- dane kontaktowe,
- dane o dochodach i zobowiązaniach.
To zaledwie kilka czy kilkanaście rubryk do uzupełnienia, a w większości to dane z dowodu osobistego. Prosta pożyczka na dowód przez internet nie jest obwarowana skomplikowanymi formalnościami. Wpisując dane, trzeba je sprawdzać na bieżąco, aby nie popełnić błędów. Zaświadczenie o dochodach na tym etapie nie jest zwykle wymagane. Wystarczą informacje zadeklarowane przez wnioskodawcę.
Pożyczka na dowód a konieczność potwierdzenia danych
Choć etapy wnioskowania o pożyczkę z dowodem mogą zostać rozpisane bardziej szczegółowo, ten weryfikacyjny etap kończy główne formalności z punktu widzenia konsumenta. Potwierdzenie danych jest niezbędne, aby pożyczka na dowód mogła zostać wypłacona. Pożyczkodawca musi mieć pewność, że osoba odbierająca pieniądze to ten sam człowiek, który o nie wnioskuje. Sprawdza więc dane właściciela rachunku z danymi wpisanymi we wniosku o pożyczkę. Firmy pożyczkowe proponują jedną z dwóch możliwości potwierdzenia danych:
- przelew na konto pożyczkodawcy,
- logowanie do bankowości elektronicznej.
Po przejściu tego etapu konsument właściwie oczekuje na działania pracowników firmy pożyczkowej. Odpowiedź w postaci decyzji i wypłata środków to ostatnie formalności.